Home | fakty | korzyści | porady | lista rzucających | dyskusja | kalkulator | linki | grafika | rejestracja |

Delicious     

Można z nim walczyć- czym obniżyć cholesterol zajrzyj i się dowiedz. Zażywana witamina b12 tabletki które weganie muszą spożywać. Na czym polega medycyna holistyczna Zażywana witamina b12 tabletki które weganie muszą spożywać.

   Niejednokrotnie pomimo tego, że doskonale wiemy jakie zagrożenia niesie ze sobą palenie tytoniu i co moglibyśmy zyskać gdybyśmy przetali palić nie udaje nam się jednak zerwać z nałogiem. Dlatego też publikujemy tu zbiór porad lekarzy, naukowców, ekspalaczy, które mogą ułatwić wytrwanie w niepaleniu. Niektóre z porad mogą się wydawać sprzeczne względem siebie jednak należy pamiętać, że każdy z nas jest przecież inny i to co innemu przeszkadza komuś może pomóc. Zapraszamy do lektury.
   Najczęstsze i najpopularniejsze porady:    Wymienione powyżej to najczęściej spotykane porady na to jak przetrwać początkowy okres abstynencji nikotynowej. Oczywiście, że nie są to wszystkie metody na to jak wytrwać i właściwie każdy z nas może mieć inny sposób. Np. zrób sobie kawę, albo kawy unikaj jeśli zawsze jej towarzyszem był papieros idź na spacer, ale nie w pobliżu kiosku gdzie papierosy zawsze kupowałeś, zrób kilka bardzo głębokich wdechów, przeczytaj gazetę, obejrzyj film. Tak naprawdę każde zajęcie, które pomoże zniwelować chwilowy głód papierosa, jest dobre. Licz czas od kiedy nie palisz, szkoda Ci będzie go zmarnować jedną chwilą słabości. Dla ekspalaczy nie istnieje coś takiego jak jeden papieros. Jeśli zapalisz jednego to niestety na 90% wrócisz do nałogu, a tego przecież byś nie chciał. Zawsze pamiętaj, że chęć na papierosa trwa tylko chwilę a Twój organizm już po kilkudziesięciu godzinach jest przeciez wolny od nikotyny więc absolutnie jej nie potrzebuje.

   Niekiedy a właściwie bardzo często, zwykłe "nie chcę palić" nie wystarcza i tu w sukurs palaczom przychodzi nauka - medycyna konwencjonalna, niekownencjonalna, psychologia czy też ziołolecznictwo. Poniżej prezentujemy informacje na temat metod i środków wspomagających rzucenie palenia.

   Nikotyna w innej postaci
   Jednym ze sposobów na zniwelowanie objawów odstawienia papierosów jest dostarczenie organizmowi nikotyny w innej formie niż dotychczas. Jest to co prawda metoda dyskusyjna ze względu, na to, że wciąż pozostajemy pod wpływem nikotyny, jednak już bez wszelkiego rodzaju szkodliwych skutków towarzyszących czyli składników dymu papierosowego. Na rynku dostępnych jest szereg preparatów z nikotyną a do najpopularniejszych należą tabletki, gumy i plastry

Niquitin czy Nicorette

.
Tabletki, gumy, czy plastry z nikotyną to tak zwana nikotynowa terapia zastępcza. Jej podstawową zaletą jest to, że pozwala na opanowanie zarówno psychicznego jak i fizycznego głodu nikotyny, którego doświadcza palacz. Pomaga nie tylko poprzez dostarczanie nikotyny ale też poprzez uświadomienie palaczowi, że nie został pozbawiony swojej używki tylko przyjmuje ją w innej postaci.

   E-papieros
   Tak naprawdę możnaby potraktować e-papierosy jako jeden ze środków nikotynowej terapii zastępczej aczkolwiek e-papieros daje coś więcej oprócz możliwości dostarczenia do organizmu nikotyny w sposób inny niż palenie konwencjonalnych papierosów. To więcej to zaspokojenie potrzeb związanych z paleniem takich jak odruch trzymania czegoś w dłoni czy też obecności dymu. E-papieros to urządzenie elektroniczne wyposażone w zbiornik na tzw. liquid(płyn) zawierający nikotynę bądź też jej pozbawiony. Przy pomocy specjalnie skonstruowanej grzałki liquid zawierający glikol propylenowy i/lub glicerynę roślinną oraz aromaty smakowo/zapachowe jest podgrzewany a para wytwarzana w procesie podgrzania imituje dym, którym inhaluje się palacz. E-papieros to najbardziej dyskusyjna forma wspomagania leczenia nałogu gdyż nie jest zatwierdzonym przez wszelkiego rodzaju medyczne instytuty i brak jak do tej pory szczegółowych badań dotyczących jego szkodliwości. Prawda jest jednak taka, że paląc E-papierosa, możemy dostarczyć organizmowi nikotyny unikając jednocześnie wdychania ponad 4000 substancji szkodliwych będących efektem spalania tytoniu i bibułki z konwecjonalnego papierosa. Wszystko o E-papierosach - tutaj

   Tabex
   Oryginalny i chyba nie posiadający odpowiedników bułgarski preparat pochodzenia roślinnego. Dostępny w tabletkach oparty na alkaloidzie cytyzyny zawartej w roślinach Cytus laburnum L.(akacja żółta). Działanie tego preparatu polega przede wszystkim na konkurencji cytyzny w stosunku do nikotyny w organiźmie. Oznacza to, że stopniowo cytyzyna pozwala obniżyć głód nikotyny poprzez jej zastąpienie w organiźmie. Cytyzyna pobudza wegetatywne zwoje nerwowe, wzmaga wydzielanie adrenaliny, podwyższa ciśnienie tętnicze, stymuluje ośrodek odruchowo motoryczny. Nie stwierdzono działań ubocznych przy stosowaniu wg wskazań producenta.

   Zalecane dawkowanie to:
 Przez pierwsze trzy dni 6 tabletek dziennie. Jedna tabletka co 2 godziny
 Od 4 do 11 dnia 5 tabletek dziennie.Jedna tabletka co 2,5 godziny
 Od 12 do 16 dnia 4 tabletki dziennie. Jedna tabletka co 3 godziny
 Od 17 do 20 dnia 3 tabletki dziennie. Jedna tabletka co 5 godzin
 Od 21 do 25 dnia 1-2 tabletki dziennie.


a cały sajt został napisany bez przerwy na papierosa :))) || Liczba odwiedzin 191142 || written by nessip

Witryna palenie.x3m.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych, dotyczących używania serwisu przez użytkowników.Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.